معرفی بیماری ها
قلب و عروق«بیماری ها«
قلب و عروق
التهاب پرده قلب (پريکارديت)
 
گروه : قلب و عروق

پريکارديت عارضه‌اي است که در آن پريکارديوم يعني غشايي که دور قلب را مي‌‌پوشاند، دچار التهاب مي‌‌شود.

 
افزايش کلسترول خون (هايپرکلسترولمي)
 
گروه : قلب و عروق

کلسترول بدن از دو راه به دست مي آيد: راه اول و عمده ترين منبع کلسترول، کلسترولي است که کبد خود انسان توليد مي کند.

 
افزايش ضربان قلب (تاکيکاردي) ( تندتپشي)
 
گروه : قلب و عروق

تندتپشي يا تاکي‌کاردي (Tachycardia) به افزايش ضربان قلب به بيش از 100 ضربان در هر دقيقه اطلاق مي‌شود.

 
اختلال عروق خوني کوچک
 
گروه : قلب و عروق

اگر مبتلا به ديابت هستيد، بدن شما از قند موجود نمي تواند بدرستي استفاده کند، در نتيجه غلظت قند خون افزايش مي يابد.

 
آنژين ناپايدار
 
گروه : قلب و عروق

آنژين ناپايدار مي‌تواند بدون مقدمه ايجاد شود و يا آنژين پايداري که حتي در حالت استراحت توسط شخص حس شود، آنژين حالت ناپايدار به خود گرفته‌است.

 
آنژين صدري پايدار
 
گروه : قلب و عروق

اين سندرم باليني به دليل ايسکمي گذاري ميوکارد ايجاد مي شود و عواملي مانند تماس با سرما استرس رواني، خوردن غذاهاي سنگين و بطورکلي هر عاملي که نبض و فشار خون را افزايش دهد در بروز آن موثر است.

 
تلانژکتازي خونريزي دهنده ارثي
 
گروه : قلب و عروق

تلانژکتازي (Telangiectasia) يک ضايعه عروقي به معني گشادشدن عروق است.

 
ترومبوز وريد عمقي (دي. وي. تي)
 
گروه : قلب و عروق

ترومبوز وريدهاي عمقي زماني رخ مي دهد که خون درسطح لايه هاي داخلي وريدهاي (سياهرگها) عمقي لخته مي شود که معمولا اين حالت در پاها اتفاق مي افتد.

 
ترومبوفلبيت
 
گروه : قلب و عروق

ترومبوفلبيت‌ عبارت‌ است‌ از التهاب‌ و وجود لخته‌هاي‌ خون‌ در يک‌ وريد سطحي‌ (معمولاً اندام‌هاي‌ تحتاني‌) که‌ به‌طور اوليه‌ ناشي‌ از عفونت‌ يا آسيب‌ است‌. اين‌ نوع‌ التهاب‌ برخلاف‌ ترومبوز وريدي‌ عمقي‌ به‌ ندرت‌ باعث‌ رهاشدن‌ لخته‌ و جريان‌ يافتن‌ آن‌ در گردش‌ خون‌ مي‌گردد. تمامي‌ سنين‌ را مبتلا مي‌کند ولي‌ در بزرگسالان‌ و زنان‌ شايع‌تر است‌.

 
تنگي دريچه آئورت
 
گروه : قلب و عروق

آئورت (Aorta) بزرگترين سرخرگ بدن است که خون را از بطن چپ قلب دريافت و به اعضاي بدن مي‌رساند. در ابتداي محل خروج آئورت از بطن چپ، دريچه آئورت (دريچه دولتي) قرار دارد. کار دريچه آئورت اين است که هنگام انبساط بطن چپ بسته شده و مانع از برگشت خون از آئورت به قلب مي‌شود. تنگي اين دريچه به عنوان يک بيماري مطرح مي شود. آئورت (Aorta) بزرگترين سرخرگ بدن است که خون را از بطن چپ قلب دريافت و به اعضاي بدن مي‌رساند. در ابتداي محل خروج آئورت از بطن چپ، دريچه آئورت (دريچه دولتي) قرار دارد. کار دريچه آئورت اين است که هنگام انبساط بطن چپ بسته شده و مانع از برگشت خون از آئورت به قلب مي‌شود. تنگي اين دريچه به عنوان يک بيماري مطرح مي شود.

 
تترالوژي فالوت
 
گروه : قلب و عروق

تترالوژي فالوت يکي از مهمترين بيماريهاي قلبي مادرزادي است. در اين بيماري چهار نقص مهم قلبي عروقي هم‌زمان در نوزاد وجود دارند.

 
تجمع مايع در اطراف قلب (افيوژن پريکارد)
 
گروه : قلب و عروق

آب‌آوردن آبشامه‌ي قلبوقتي اتفاق مي‌افتد که مقدار زيادي مايع دراطراف قلب جمع شود.

 
سندرم بعد از جراحي قلب (سندروم درسلر)
 
گروه : قلب و عروق

سندرم درسلر، حالتي است که ممکن است پس از بروز حمله، سکته و يا جراحي قلب در بيمار بروز کند. اين حالت زماني رخ مي دهد که لايه خارجي قلب (پريکارد) ملتهب شود و معمولا هم پس از گذشت چندين هفته يا ماه پس از آسيب بافتي رخ مي دهد .به نظر مي رسد سيستم ايمني در بروز اين حالت دخيل باشد.

 
واريس
 
گروه : قلب و عروق

رگ‌هاي واريسي، رگ‌هاي متورمي هستند که در زير پوست قرار گرفته‌اند و مي‌توان آن‌ها را ديد و حس کرد. اين رگ‌ها در پاها ايجاد مي‌شوند. اين بيماري حداقل يک نفر از هر چهار نفر را مبتلا مي‌کند و در زنان بيشتر شايع است و با افزايش سن نيز احتملا ابتلا به آن بيشتر مي‌گردد. رگ‌هاي واريسي با اينکه مي‌توانند ظاهر ناخوشايندي داشته باشند، اما در بيشتر افراد مشکلي ايجاد نمي‌کنند. اگر علائم اين بيماري را داشته باشيد، روش‌هاي مختلفي مي‌توانند به بهتر شدن ظاهر و احساس پاهاي شما کمک کنند.

 
آريتمي قلبي (بي نظمي ضربان قلب)
 
گروه : قلب و عروق

آريتمي عبارت است از ريتم غير طبيعي قلب . اين حالت ممکن است تنها به شکل يک مکث موقت بوده و آنقدر کوتاه باشد که تعداد ضربان کلي قلب را تحت تاثير قرار ندهد يا در عوض ممکن است سبب شود که ضربان قلب بسيار سريع يا بسيار آهسته باشد. برخي آريتمي ها سبب بروز هيچگونه علامتي نمي شوند . ساير آريتمي ها ممکن است سبب بروز علايمي همچون سبکي سر يا سرگيجه شوند . دو نوع اصلي آريتمي وجود دارد : برادي کاردي زماني رخ مي دهد که ضربان قلب بسيار آهسته است (کمتر از 60 ضربان در دقيقه)‌. تاکي کاردي هم زماني ايجاد مي شود که ضربان قلب بسيار سريع است(بيش از 100 ضربه در دقيقه ) .

 
آنوريسم‌
 
گروه : قلب و عروق

آنوريسم‌ عبارت‌ است‌ از بزرگ‌ شدن‌ يا بيرون‌زدگي‌ ديواره‌ يک‌ سرخرگ‌ در اثر ضعف‌ ديواره‌ سرخرگ‌.

 
آنژين‌ صدري‌ (درد قلبي)
 
گروه : قلب و عروق

آنژين‌ صدري‌ عبارت‌ است‌ از درد قفسه‌ سينه‌ که‌ از قلب‌ برخاسته‌ باشد.

 
1
 
آشنایی با آی پزشک
درباره آی پزشک
درباره آی پزشک
جستجو در آی پزشک
 
تماس با آی پزشک
وب سایت : www.IPezeshk.com
آدرس ایمیل : info@IPezeshk.com
 
بالا